Zájezdy do Francie

 Tuzemské cestovní kanceláře nabízí opravdu velké množství poznávacích zájezdů do Francie, a proto vybrat si ten správný zájezd může být poměrně obtížné. Co se týče dopravy máte na výběr buď autobusovou, leteckou či kombinovanou. 

 Nejkratší poznávací zájezdy do Francie bývají 3 denní a nejdelší obvykle 12 denní. Ubytování a stravování je velmi různorodé, nejčastěji se však jedná o dvou až tříhvězdičkové hotely se snídaní. Cestovní kanceláře pořádají zájezdy po celé Francii, níže jsou uvedeny ty nejčastější turistické lokality: 

 PAŘÍŽ 

 Velmi oblíbenou cílovou cestou je Paříž – centrum kultury a módy, historie a architektury Francie. Za prohlédnutí stojí zejména Eiffelova věž, katedrála Notre Dame, městská čtvrť Monmartre a La Défense, světoznámý francouzský kabaret Moulin Rouge, muzeum Orsay a Louvre, zámky Versailles a Fontainebleau, Lucemburské zahrady, Invalidovna, budova Conciergerie, kaple Sainte-Chapelle a bazilika Sacré Coeur.
 

 AZUROVÉ POBŘEŽÍ 

 Azurové pobřeží je asi nejoblíbenějším rekreačním letoviskem celé Francie. Na Azurovém pobřeží najdete jak rozlehlé písčité, tak i menší oblázkové pláže, budete obdivovat místní svébytnou architekturu a pochutnáte si na tradiční francouzské kuchyni. Je to ideální místo pro strávení aktivní dovolené s možností podnikat velké množství výletů do okolí. 

 KORSIKA 

 Korsika, ostrov kde se narodil Napoleona Bonaparte, je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři. Některá místa ostrova jsou zapsána na seznamu UNESCO. Korsika je turisty vyhledávána zejména pro své bělavé pláže a čisté moře, úchvatnou přírodu s mohutnými horami a malebná městečka. 

 PROVENCE 

 Provence je proslulá zejména díky špičkové produkci vína, nádherné přírodě, prosluněným plážím a jedinečným přírodním parkům. Provence nejvíce ocení milovníci krásné přírody, moře a díky propracované síti turistických a cykloturistických tras i turisti a cyklisti. 

 ALSASKO 

 Alsasko je kombinací francouzských a německých kulturních prvků. Typická alsaská vesnička nebo městečko se skládá z půvabných a čistých brázděných domků. Cyklisté mohou využívat široké sítě cyklistických stezek vedoucích mezi vinicemi a turisti nejspíš najdou zalíbení ve zdolávání vrcholů Vogéz. Významným turistickým cílem Alsaska je určitě město Štrasburg, jehož centrum je zapsáno na seznamu UNESCO.
 

 NORMANDIE 

 Normadská krajina je velmi rozmanitá, uchvátí vás svými písečnými a oblázkovými plážemi, skálami strmě spadajícími do moře, vápencovými a žulovými rovinami, hlubokými údolími i hojnými bukovými lesy. Oblíbeným turistickým místem je například přímořské městečko Étretat, městečko Dieppe a Honfleur, klášter Mont Saint Michel a katedrála v Rouen.