Ubytování

 Ve Francii najdete velmi rozmanité typy ubytování, můžete přespat v luxusních hotelech, v levných motelech jako je Formule 1, na zámku, na statku apod. Mnohé z ubytování má svoji osobitou atmosféru a samozřejmě nabízená kvalita odpovídá cenám. Většina hotelů přijímá všechny typy platebních karet. 

 MĚSTSKÉ HOTELY 

 V každém větším městě najdete nedaleko nádraží nebo přístavu několik hotelů. Vedle těch levnějších zde stojí i jeden nebo dva grandhotely. Informujte se dopředu, zda má hotel restauraci nebo salon

 

MODERNÍ HOTELOVÉ SÍTĚ 

 Hotely patřící do určitých sítí nabízejí levné ubytování. Obvykle jsou situovány na okrajích měst, u dálnic nebo u hlavních silničních tahů. Nejlevnější a strohé jednohvězdičkové motely Formule 1 mají jednolůžkové až trojlůžkové pokoje bez vlastního sociálního zařízení Do dvouhvězdičkových hotelových sítí patří například Campanile a Inter Hôtel. Mezi trojhvězdičkové se řadí například Novotel.  

 RODINNÉ HOTELY 

 Tyto hotely jsou určené zejména pro ty, kteří mají omezený rozpočet nebo chtějí poznat francouzskou kulturu co nejblíže. Nacházejí se téměř v každé vesnici a městečku (nikoliv v Paříži) a jejich bar či hostinec bývá zpravidla plný místních obyvatel. Atmosféra tu bývá rodinná a uvolněná a tyto hotýlky bývají nezřídka centrem dění širokého okolí. 

 ZÁMKY 

 Tato kategorie ubytování zahrnuje jak zámky a panská sídla, tak i středověké hrady s cimbuřím a věžemi, ale jedno mají společné – všechny jsou velmi útulné a zpravidla i luxusní, nabízejí krásné apartmány nebo pokoje a kvalitní kuchyni. Nejvíce je jich v povodí Loiry, v deltě Rhôny, v Savojsku a v Horním Savojsku. 

 UBYTOVÁNÍ V SOUKROMÍ 

 Tento typ ubytování se nazývá chambres d´hôte a máte na výběr ze všech typů a velikostí ubytování, od malých chat po pěkné zámky, do této kategorie spadá i ubytování nazvané ferme-auberges. V obou případech jde o ubytování v soukromí, a proto neočekávejte služby a vybavení jako bývá v hotelu. Některé rodiny vám na požádání připraví snídani i večeři. Ubytování chambres d´hôte najdete snadno, zelené tabule s tímto nápisem jsou umístěny podél silnic. Pokud si toto ubytování chcete sehnat dopředu, podívejte se například na stránky: www.gites-de-france.com.  

 MLÁDEŽNICKÉ UBYTOVNY 

 Tento typ ubytování představují poměrně levnou variantu přespání. Ubytovat se v mládežnické ubytovně může praktický každý bez ohledu na věk. Pokud je však počet zájemců větší než je kapacita, mohou mí přednost mladí lidé do 26 let a především studenti. Studenti, jenž jsou držitelé průkazu ISIC/ISTC, mohou zpravidla v těchto ubytovnách uplatňovat nárok na slevu. Pro více informací a rezervaci se podívejte například na stránky: www.hostelsclub.com 

 KEMPY 

 V celé Francii funguje kolem 11 000 kempů. Kempy bývají rozdělené do čtyř kategorií od jedné do čtyř hvězdiček. Desetiprocentní slevu obdržíte na kempinkový karnet, určitá sleva se také vztahuje na děti od 3 do 14 let a za děti do 3 let se vůbec neplatí. Rodina s autem a stanem zaplatí za noc od 20 do 40 EUR. V přírodních rezervacích a národních parcích je zakázáno stanovat.