Saint Tropez

 Městečko Saint Tropez na Azurovém pobřeží bylo ještě poměrně nedávno malou rybářskou vesnicí, zatímco dnes patří mezi jedno ze světoznámých míst. Saint Tropez je zkrátka rájem turistů z celého světa. 

 Počátky městečka sahají až do 14. století, kdy Janované na místě staré zdevastované rybářské vesničky postavili svoje nové sídlo. V 15. – 17. století bylo Saint Tropez samostatnou středomořskou republikou čelící náporům Španělů a Turků. Známé osobnosti začaly poznávat krásu vesničky Saint Tropez v 19. století. První, kdo se sem přestěhoval, byl spisovatel Guy de Maupassant a zakrátko jej následoval malíř Paul Signac, jehož vila se záhy stala centrem umělců. Další příliv bohémů, kteří přijali ostrov za svůj, nastal ve 30. letech 20. století a v jeho čele stál básník Jean Cocteau a spisovatelka S.-G. Colettová. Za 2. světové války přistávala na plážích v okolí Saint Tropez spojenecká letadla a město následkem bombardování utrpělo značné škody.
 

 Největší zlom nastal v 50. letech, kdy zde režisér Roger Vadim natočil s Brigitte Bardot film Et Dieu créu la femme (A bůh stvořil ženu), který se stal záhy trhákem (velký podíl na tom měly nahaté a milostné scény). Brigitte Bardot stále bydlí nedaleko Saint Tropez. Toto letovisko proslavila také legendární série filmů o četnících s Louisem de Funèsem. 

 LUXUS A CELEBRITY 

 Od té doby Saint Tropez přitahuje bohaté a známé lidi, kteří zde vlastní či si pronajímají vily a jachty a volný čas tráví na Plage de Pampelonne – nejnádhernější a nejmódnější místní pláži. Toto město má jednoduše své osobité kouzlo, zážitkem je například návštěva místních kaváren či trhů na Place des Lices, kde si dávají sraz i místní harleyáři. Na východě na kopci nad přístavem trůní osmiboká citadela z 16. století, která má tři věže a její hradby umožňují krásný výhled na moře. Uvnitř citadely se nachází námořní muzeum Musée de la Marine. 

 Za návštěvu rovněž stojí Musée de l´Annonciade (Muzeum Zvěstování) s vynikající sbírkou děl Signaka, Deraina, Rouaulta, Bonnarda a dalších. Traduje se, že město bylo pojmenováno po římském vojákovi, kterého umučil krutý císař Nero. Na jeho počest se zde v květnu každý rok pořádá tzv. bravade, což je jakýsi průvod, při kterém se nosí podobizna tohoto světce ulicemi za doprovodu střelby z mušket.