Počasí ve Francii

 Protože se Francie rozkládá jak v jižní, tak i v severní Evropě, existují zde tři různá podnebí: atlantské, středozemní a vnitrozemské. 

 Teplota vzrůstá směrem od severu na jih, ale téměř v celé Francii mohou teploty v zimě spadnout až pod bod mrazu. Klima je proměnlivé podle jednotlivých regionů a je závislé na mnoha faktorech, jako je zejména vzdálenost od moře, nadmořská výška, typ porostu apod. 
 Oblasti jižního atlantského pobřeží a středozemní části Francie se vyznačují teplým podnebím, horkými a suchými léty. Zimy jsou zde ale poměrně chladné a někdy doprovázené silnými větry. 
 I na jihu (dokonce ani poblíž jižního pobřeží) není sníh ničím výjimečným
 Na východě a vnitrozemí se střídají evropské teplotní extrémy – horká vlhká léta s častými bouřkami a mrazivé zimy. Největší teplotní rozdíly v zemi vykazuje město Štrasburg poblíž německých hranic. 
 Podnebí na severozápadě je ovlivněno Atlantským oceánem a díky západním mořským větrům, jež sem přinášejí vlhkost, jsou zde zimy teplé.    

 Obecně se dá říci, že v zimě se teploty ve Francii pohybují od -10° do 10° C a v létě pak v těch nejteplejších oblastech podél atlantského a středozemního pobřeží od 18° až do 30° C. 
 Největší úhrn srážek můžete očekávat během zimních a jarních měsíců, zejména v období od ledna do dubna. Naopak nejsušší počasí je na podzim, zejména v srpnu a září.

Předpověď počasí - Paříž