Lyžování

 Francie nabízí jedno z nejlepších lyžování na světě bez ohledu na lyžařskou zdatnost, a to díky vysokým nadmořským výškám, nevelkým cenám, dlouhotrvajícím příznivým sněhovým podmínkám, moderním lanovkám a vybavení na výrobu umělého sněhu a široké nabídce sjezdovek (pistes). Také spojení mezi údolími a sjezdovkami je na dobré úrovni a umožňuje lyžovat na velké vzdálenosti z údolí do údolí. 

 Lyžařská sezóna začíná zpravidla krátce před Vánoci a končí až koncem dubna. Délka francouzských lanovek a vleků činí dohromady 3 000 kilometrů. Pokud by jste dali přednost letecké dopravě, ve většině středisek jste z letiště v Chambery, Ženevě nebo Lyonu do tří hodin. 

 Z více než stovky francouzských lyžařských středisek jsou nejpopulárnější tato:
 

 Chamomix-Mont Blanc – bylo dějištěm prvních zimních olympijských her pořádaných v roce 1924. Oblíbenou atrakcí Chamonix je visutá kabinová lanovka na vrchol Aiguille du Midi (3842 m. n. m.) z roku 1955. 

 Megève – jedna z nejstarších lyžařských vesniček s jednou z nejlepších lyžařských škol v Evropě. 

 Morzine – celoročně otevřené malé lyžařské středisko na hranici se Švýcarskem, které působí velmi útulně a příjemně. 

 Avoriaz – lyžařská vesnička ležící nad Morzine. Platí zde zákaz jízdy auty, která nahrazují sáně tažené koňmi. 

 Albertville – moderní lyžařské středisko, kde se v roce 1992 konaly zimní olympijské hry. 

 Les Trois Vallées – rozsáhlé lyžařské středisko, které zahrnuje kouzelný Courchevel, Méribel a Val Thorens/Les Ménuires. Celkem zde najdete 3 pozemní lanovky, 37 kabinových lanovek, 69 sedačkových lanovek a 74 vleků. 

 Tignes – jeden z nejhůře dostupných koutů Alp, který ale rozhodně stojí za to poznat. Vzezřením je tento lyžařský areál striktně moderní a otevřený je celoročně. 

 Les Arcs – je moderní lyžařské středisko, nabízející široké sportovní vyžití i bohatý noční život. 

 Val d´Isère – legendární lyžařský areál, kde si přijde na svoje opravdu každý – nabízí vyžití pro každou věkovou a zájmovou skupinu. Přestože je toto středisko nemalé, má krásnou podmanivou a autentickou atmosféru.